Απονομή αναμνηστικής συμμετοχής από τον Δήμο Καλλιθέας και θεατρική παράσταση

Την Τρίτη 23 Απριλίου οι μαθητές και οι μαθήτριες των τμημάτων της Γ΄ τάξης του σχολείου μας βραβεύτηκαν για τη συμμετοχή τους στο πρόγραμμα “Αναγνωστικά σακίδια για συναρπαστικά ταξίδια” που διοργάνωσε το τμήμα Παιδείας και Δια Βίου Μάθησης του Δήμου Καλλιθέας σε συνεργασία με το Πολιτιστικό Ίδρυμα του Ομίλου Πειραιώς. Τα αναμνηστικά βραβεία παρέλαβαν η διευθύντρια του σχολείου, κ. Σιδηροπούλου Σταυρούλα και η εκπαιδευτικός του Γ2, κ. Μπιλίρη Καλλιόπη.

Η βράβευση έγινε από τον αρμόδιο αντιδήμαρχο, ενώ προβλήθηκε φωτογραφικό υλικό από τη συμμετοχή του σχολείου μας στο πρόγραμμα αυτό. Την εκδήλωση παρακολούθησαν και οι μαθητές της Δ ΄ τάξης.

Η εκδήλωση έγινε στο δημοτικό κινηματοθέατρο “Καλυψώ” κι ακολούθησε παιδική θεατρική παράσταση από το ομώνυμο μυθιστόρημα του Ιουλίου Βερν “Ο γύρος του κόσμου σε 80 μέρες.”